Polis Meslek Yüksek Okulunda okurken evlenilebilir mi? Eğer evlenilebilirse cezası var mıdır?

17/08/2008 tarih ve 26970 sayılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Yönetmeliğin Evlenme Yasağı 27. maddesi adaylar eğitim görürken evlenemez ve evlenme isteğinde bulunamazlar. Bu na rağmen evlenen öğrencilerin ilişikleri, yönetim kurulunun kararı, yüksekokul müdürünün teklifi üzerine Başkan onayı ile sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir